پيامبر صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏ آله : اگر بنده ارزش ماه رمضان را بداند، آرزو مى كند كه سراسر سال، رمضان باشد
طراح لوگو چه کار می کند؟

طراحان لوگو طراحان گرافیک حرفه ای هستند که تصاویر منحصر به فرد و سفارشی مارک را برای فرد یا شرکتی که آنها را استخدام کرده است ایجاد می کنند. طراحان لوگو می توانند فریلنسر ، کارمند تمام وقت در یک شرکت طراحی یا آژانس تبلیغاتی باشند یا تحت قرارداد موقت کار کنند. اکثر طراحان حرفه ای دارای مدرک کارشناسی در زمینه طراحی گرافیک هستند و همچنین ممکن است تجربه ای در زمینه بازاریابی و تبلیغات داشته باشند.


یک طراح لوگو خوب چه ویژگی هایی دارد؟

اگر به دنبال استخدام طراح لوگو هستید ، به خاطر داشته باشید که همه طراحان گرافیک از مهارت ها و قابلیت های یکسان برای طراحی یک لوگوی عالی برخوردار نیستند. متوجه خواهید شد که برخی از طراحان در ایجاد محتوای ویدئویی تخصص دارند ، در حالی که دیگران طراحی اینفوگرافیک را ترجیح می دهند و برخی دیگر از جذابیت بصری تبلیغات چاپی راحت تر هستند. یک طراح لوگو خوب نمی تواند فقط در ایجاد یک لوگو مهارت داشته باشد ، بلکه باید مهارت های مختلف دیگری نیز داشته باشد.


مهارت هایی که هر طراح لوگو برای موفقیت باید داشته باشد

قابلیت های تحقیق عالی

طراحان باید بتوانند خود را در صنعت مشتری خود غرق کنند. این می تواند به معنای انجام تحقیقات کامل در مورد یک محصول خاص یا بررسی جزئیات نحوه ارائه خدمات توسط آن کسب و کار باشد. تحقیقات در مورد بازار فعلی مشتری و رقبای آن برای ایجاد لوگو که کسب و کار را در مقابل بقیه متمایز می کند ضروری است. بهترین وسیله ای که طراح لوگو حرفه ای می تواند در اختیار داشته باشد ، پرسشنامه مارک تجاری یا جلسه توجیهی است. پرسشنامه مارک تجاری مجموعه ای از سوالات عمیق است که به منظور کمک به طراح در درک نوع طراحی لوگو که به دنبال آن هستند ، به مشتری داده می شود. سوالات می توانند در هر جایی از جمله "آیا یک داستان منحصر به فرد در پشت نام کسب و کار یا نام تجاری شما وجود دارد؟" به "بودجه شما چقدر است؟"

گزارشات همچنین می تواند برای طراحانی که در مرحله تحقیق پروژه طراحی لوگو هستند ، مفید باشد. جلسات توجیهی مشتریان اغلب طراحان را با نحوه عملکرد کسب و کار ، ویژگی های منحصر به فرد آنها و اهداف آنها از لوگو و پیام برند آشنا می کند. بهترین طراحان لوگو به مدت یک ساعت یا بیشتر با مشتریان خود ملاقات می کنند و با یادداشت هایی به آنها کمک می کند تا اولین تکرار طراحی را ایجاد کنند.


امکان مشاهده تصویر بزرگتر.

طراحان لوگوی مبتدی غالباً نیاز به بررسی جزئیات لوگوی تجاری پیدا می کنند. با این حال ، ماهرترین طراحان قادر خواهند بود به صورت مفهومی فکر کنند. با آماده سازی پرسشنامه مارک تجاری و یادداشت های خلاقانه ، طراح باید تمام اطلاعاتی را که در مورد ترجیحات رنگ و فونت ، سبک لوگو و نام تجاری یا شعارهای احتمالی به آنها داده می شود ، سازماندهی و تجزیه و تحلیل کند. توانایی دیدن تصویر بزرگتر به شما امکان می دهد طراح نقشه اولیه طرح لوگو را ترسیم کند. برای آماده شدن برای اولین پیش نویس ، بهترین طراحان از چرخ های رنگی ، نمودارهای حالت و کتابخانه های فونت استفاده می کنند. در این مرحله هیچ مفهوم طراحی نباید ناشناخته باقی بماند.

اگر قصد دارند از قبل برنامه ریزی کنند ، طراحان بزرگ لوگو باید بتوانند به صورت مفهومی فکر کنند. طراحان باید توجه داشته باشند که مشتریان از لوگوی خود برای همه ابتکارات بازاریابی خود استفاده خواهند کرد. لوگوها باید بتوانند با حساب های رسانه های اجتماعی ، تبلیغات چاپی ، وب سایت ها و محصولات تبلیغاتی سازگار شوند. سkingال از مشتری در مورد نحوه برنامه ریزی برای بازاریابی لوگوی جدید خود ، حس بهتری از نحوه طراحی لوگوی نهایی ارائه می دهد.


ارائه ارتباطات واضح

این مهارتی است که طراحان لوگوی خوب را از طراحان بزرگ لوگو متمایز می کند. بدون توانایی برقراری ارتباط م effectivelyثر با مشتری در مورد نیازها و خواسته های آنها در مورد طراحی آنها ، کل پروژه می تواند به فاجعه و قرارداد فسخ برسد. طراحان لوگو بی تجربه اغلب به پاسخ های نوشته شده در پرسشنامه مارک تجاری یا یادداشت های آنها تکیه می کنند. از جلسه خلاقانه مهم این است که نسبت به تغییرات و درخواست های آخرین لحظه مشتری ، انعطاف پذیر و ذهن باز داشته باشید. در عین حال ، طراحان بزرگ لوگو نیز باید اطمینان داشته باشند که مشتریان خود را در مورد تفاوت های ظریف دنیای طراحی مطلع کنند. آنها نباید از توضیح اینکه چرا برخی رنگها به خوبی با هم ترکیب نمی شوند یا چرا وقتی لوگو روی یک محصول تبلیغاتی قرار می گیرد اندازه فونت به اندازه کافی قابل مشاهده نیست ، ابا نکنند.

طراحان لوگو که می توانند مفهوم طراحی را به درستی برای مشتری توضیح دهند ، بتوانند انتقاد سازنده از کار خود را بپذیرند ، راه حل های هوشمندانه ای را برای یک مشکل ارائه دهند و در جهت سازش در طراحی تلاش کنند ، کسانی هستند که تمایل به موفقیت در این زمینه دارند. صنعت طراحی لوگو
برچسب :
نوشته شده در يکشنبه یازدهم 7 1400 توسط Downloadbestone | لينك ثابت | (0) نظر

X